• با ما همراه باشید

  با ما همراه باشید

 • نمایشگاه ها و رویدادها

  نمایشگاه ها و رویدادها

  مروری بر برگزاری نمایشگاه های بین المللی- بازرگانی خارج از کشور(پاویون ایران و...)

  بیشتر
 • هياتهاي تجاري و سرمايه گذاري

  هياتهاي تجاري و سرمايه گذاري

  مروري براعزام هياتهاي تجاري – سرمايه گذاري و بازديد از نمايشگاههاي معتبر جهان و...

  بیشتر
 • خدمات طراحي و غرفه سازي

  خدمات طراحي و غرفه سازي

  معرفي شرکتهاي غرفه سازي خلاق و....

  بیشتر
 • خدمات امور گمرکي و ارسال کالا

  خدمات امور گمرکي و ارسال کالا

  همکاری برای انجام تشريفات گمرکی ، حمل و نقل ، ترخيص کالاهای نمايشگاهی و...

  بیشتر
 • خدمات امور مسافرتي

  خدمات امور مسافرتي

  همکاری برای انجام خدمات مسافرتی ( اخذ رواديد ، بليط هواپيما ، اقامت و... )

  بیشتر
 • هميشه همراه شماييم

  هميشه همراه شماييم

  همگام با شما تا حضور در نمايشگاه هاي معتبر جهان

  بیشتر

نمايشگاه بين المللي ماشين آلات نساجي آسيا
"ITMA ASIA+CITME 2012 "

   انجمن­هاي نساجي كشورهاي بلژيكSYMATEX ، انگلستان BTMA ، هلندGTM ، فرانسه UCMTF ، آلمان VDMA ، ايتالياACIMT ، سوئد AMTEX ، سوئيسMEM و چين CIECدر سال 1951 تصميم گرفتند نمايشگاهي تحت عنوانCEMATEX كه يك رويداد صنعتي بزرگ و با مشاركت انجمنهاي تجاري قدرتمند تشكيل شده است را بمنظور رفع نيازهاي توليدكنندگان صنعت نساجي در اروپا برگزار می نمايند.

نمايشگاه ITMA كه برپايي آن از سال 1951 آغاز شده است، هر دو سال يك بار در کشور چين برگزار مي­گردد و بطور متوسط حدود 100000 بازديدكننده و 1200 غرفه­ گذار رااز سراسر دنيا به خود جذب مي­نمايد. ايتما مسلماً برجسته­ ترين نمايشگاه صنعت ماشين­ آلات نساجي مي­باشد، چرا كه مهم­ترين مجتمع تجاري براي توليدكنندگان و علاقمندان از سراسر جهان است. به عبارت ديگر مي­توان گفت ايتما بهترين ويترين براي ماشين ­آلات نساجي دنيا است و تنها نمايشگاهي است كه نمايش دهنده خطوط كامل توليد در نساجي باتمام جزئيات آن است.

 محل برگزاري اين نمايشگاه در شهر شانگهاي و در مركز صنعت نساجي كشور چين قراردارد که بيش از نيمي از كارخانجات نساجي و 60% از توليدكنندگان ماشين ­آلات نساجي در نزديكي اين شهر و يا شهرهاي مرزي همجوار آن است. كه اين يكي از عوامل اصلي در تصميم­گيري براي جابجايي نمايشگاه CEMATEX و انتقال نمايشگاه ITMA ASIA از سنگاپور و ادغام آن با CITME است وبه نحوي اين نمايشگاه برنامه ­ريزي شده است كه هر دو سال يكبار در اين كشور برگزار شود.

 انجمن ماشين­سازان نساجي اروپاCEMATEX شامل نه عضو از انجمن­هاي ماشين­سازان نساجي اروپا،با همراهي انجمن   ماشين­سازان نساجي چينCIEC، و شركت نمايشگاههاي بين­ المللي شانگهاي برگزاركننده اين دوره ايتما بودند.    

لازم به ذكر است ايتما در حال حاضر بعنوان بزرگترين نمايشگاه بين ­المللي ماشين­ آلات نساجي در دنيا شناخته شده است. و به دليل سابقه درخشان و اقدام كارشناسانه اولين نمايشگاه در زمينه ماشين ­آلات نساجي مي­باشد كه توسط UFI در سال 2002 به رسميت شناخته شده است.

g6اين نمايشگاه در مركز نمايشگاههاي بين المللي جديد شانگهاي در روز سه شنبه 12 Jun 2012 بمدت 5 روز برگزار شد. در اين دوره از نمايشگاه حدود 1283 شركت كننده از 28 كشور جهان از جمله China, Germany, Italy, Japan and China Taiwan. در 11 سالن بسيار مدرن (شامل 11 سالن بدون ستون) و در فضايي به مساحت 133250 مترمربع محصولات خودرا به عرضه نمايش گذاشتند.
سالن ها با توجه به نوع فعاليت شرکتها دسته بندي و با نام هاي E1-6 , W1-5 مشخص شده بودند. مشاركت فعال شرکتها در اين نمايشگاه نه تنها به دليل اهميت فوق العاده آن به عنوان بزرگترين نمايشگاه تجاري و صنعتي ماشين آلات نساجي آسيا بود، بلكه به علت جذابيت هاي شهر شانگهاي و مركزيت صنعت نساجي كشور چين به عنوان پايگاهي براي نمايشگاههاي تجاري و صنعتي نيز حاض اهميت بود.
ايتما 2012 در مجموع حدود 100000 بازديدكننده را از 149 كشور جهان به خود جذب نمود كه 45% آنان براي نخستين بار بود كه به اين نمايشگاه مي آمدند. تعداد بازديدكنندگان غيرچيني به صورت غير رسمي 65000 نفر گزارش شده است. كشورهاي آلمان، ايتاليا، هند، تركيه، برزيل، فرانسه، سوئيس، اسپانيا، آمريكا و بلژيك جزء ده كشور اول از نظر تعداد بازديدكننده بودند كه در اين نمايشگاه حضور داشتند.

g7

 ايتما 2012 نمايش گسترده­ اي از ماشين­ آلات و تجهيزات متنوع در تمامي بخش­ها بود كه آنها را مي­توان در دسته­ هاي زير طبقه­ بندي كرد.

بخش 1 : ماشين ­آلات ريسندگي، الياف دست ­ساز ، تجهيزات يدكي.

بخش 2 : ماشين­ آلات بافندگي و قطعات يدكي.

بخش 3 : ماشين­ آلات Bonding و Finishing و Feltingو قطعات و تجهيزات يدكي.

بخش 4 : ماشين­ آلات Weaving ، Turfing و قطعات يدكي.

بخش 5 : ماشين­ آلات Knitting ، Hosiery و قطعات يدكي.

بخش 6 : ماشين ­آلات Braiding ، Embroidingو قطعات يدكي.

بخش 7 : ماشين ­آلات Washing ، Bleaching ، Dyeing,Priniting ، Drying ، cutting ، Rolling ، Folding و قطعات يدكي.

بخش 8 : ماشين­ آلات اصل نساجي.

بخش 9 : تجهيزات تست آزمايشگاهي.

بخش 10 : تجهيزات بسته­ بندي، حمل و نقل و نساجي

بخش 11 : تجهيزات بازيافت و جلوگيري از آلودگي ناشي از نساجي

بخش 12 : نرم افزارهاي طراحي و پردازش اطلاعات نساجي

بخش 13 : تجهيزات و محصولات اصلي نساجي

در ايتما 2012 توليدكنندگان ماشين­ آلات و لوازم جانبي، توانسند آخرين دستاوردها و پتانسيل­ هاي خود را در اين مجمع بين­ المللي صنعتي عرضه نمايند . از جمله شركت­ كنندگان اين نمايشگاه بزرگ، توليدكنندگان برجسته ماشين ­آلات الياف مصنوعي فيلامنتي بودند كه به ارائه جديدترين ماشين­ آلات و دستاوردهاي خود پرداختند كه 25% آنها را توليد­كنندگان ماشين­ آلاتTexturing ، Bulking وCrimpingتشكيل مي دادند

در بخش منسوجات فني و بي­بافت دو سالن اختصاص داده شده بود . در اين سالن­ ها اقلام جديدي شامل ماشين­ آلات تشكيل آيروديناميكي تارعنكبوتي (وب) و چله­ پيچي بافندگي حلقوي و تار و پودي براي منسوجات فني به چشم مي­خورد . در همين ارتباط افزايش روز افزون اهميت فرآيندهاي انجام شده روي منسوجات بي ­بافت همچون عمليات تكميل موجب همجواري سالن­هاي ماشين­ آلات منسوجات بي­بافت با بخش ماشين­ آلات تكميل شده بود تا بازديدكنندگان بهتر بتوانند از اين قسمت­ها بازديد نمايند. بيش از 100 توليدكننده نيز در زمينه محرك­ها، هواي فشرده وتهويه مطبوع، حمل ونقل وبسته ­بندي شركت داشتند. سازندگان ماشين­ آلات گلدوزي­ و همچنين ماشين­ آلات بافندگي حلقوي تخت كه در دوره قبل در اين نمايشگاه شركت نكرده بودند، اين بار حضور خود را اعلام نموده بودند .

  اكثر شركت ­كنندگان در ايتما، از كشورهاي صنعتي بودند.كشور ايتاليا ،آلمان به عنوان يكي از بزرگترين كشورهاي غرفه­ گذار در ايتما 2012 حضور داشت. كشور هند بزرگترين شركت­ كننده در بين شركت­هاي غير عضوCEMATEXبود.بعدازآن تركيه و سوئيس در رتبه­ هاي بعدي قرار داشتند. توليدكنندگان ماشين­ آلات سوئيسي با تمركز بيشتر در زمينه­ هاي صرفه­ جويي در مصرف انرژي، حفاظت محيط زيست و كاهش هزينه­ ها از طريق كاهش نياز به تعمير و نگهداري در اين نمايشگاه حاضر شدند. چيني­ ها نيز در مقام اول و با حدود 400 غرفه­ دار حضور فعال خود را اعلام داشتند.

اميد است در دوره­هاي آتي ايتما و ديگر نمايشگاههاي بين ­المللي شاهد حضور فعال شركت­هاي ايراني در عرصه صنعت نساجي نيز باشيم.      

نمايشگاه ايتما 2012 علاوه برتوجه به روند كنوني و آتي ماشين­ آلات نساجي، درزمينه آموزش و تحقيق نيز فعال بود كه اين فعاليتها براي سومين بار در تاريخچه ايتما انجام شده است.

بخش آموزش وتحقيقات كه درآن بازديدكنندگان مي­توانستند به ­تركيبي از تمام قسمت­هاي نمايشگاهي دسترسي داشته باشند، در سالنهاي مختلف و در مساحتي به وسعت 600 متر مربع مستقر بود. تعداد زيادي از كارشناسان به ارائه پروژه­هاي جاري وديدگاههاي خود در زمينه صنعت نساجي و پوشاك در قالب 15 سخنراني در قسمت ويژه سخنرانان پرداختند. در اين بخش در مجموع 30 موسسه تحقيقاتي، دانشكده و دانشگاه از13كشور جهان شركت داشتند. آلمان و بعد از آن ايتاليا ، بزرگترين شركت­ كنندگان در اين بخش بودند. علاوه بر آنها، موسسات و دانشگاه­هاي اروپايي، آسيايي و آمريكاي شمالي نيز در اين حوزه فعال بودند و در مجموع تعداد زيادي بازديد كننده از اين بخش بازديد نمودند

g8 

 

ویژگی های مهم نمایشگاه بین المللی ITMA ASIA +CITME 2012

 • حضور كشورهايي چون بلژيك ، فرانسه ، آلمان ، ايتاليا ، اسپانيا ، سوئيس ، سوئد ، انگلستان ، آمريكا ، ژاپن ، كره ، تايوان ، تركيه و چين.
 • حضور 1283 مشاركت كننده از شركتهاي مطرح جهان در صنعت نساجي .
 • حمايت انجمن هاي نساجي كشورهاي اروپايي ، چين و ژاپن.
 • حضور 100 هزار نفر بازديد كننده متخصص از كشورهاي مختلف جهان.
 • اختصاص فضايي به وسعت 133250 متر مربع در نمايشگاه شانگهاي و متناسب با دستگاهها و نيز داراي خدمات و تسهيلات ويژه.
 • ادغام دو نمايشگاه ITMA و CITME در يك نمايشگاه.
 • ارائه ماشين آلات و تجهيزات پيشرفته نساجي و رنگرزي از جمله:

سيستم Compact Twister ، ماشين بوبين پيچي نخهاي فانتزي ، فني و تاير ، تكنولوژي نخهاي فرش Carpet Cable / Carpet Twister ، سيستم Windproof براي الياف بلند ، بارمك ، سيستم ذوب ريسي Vario Compact ، سيستم ‍Cocoon ، بيومك ، تكنولوژي الياف

مصنوعي منقطع ، تكنولوژي بي بافت ، اتلافهورث ، زينتر ، سيستم چند تكه ، تكنولوژي بوبين پيچي Auto corner و...

 • معرفي مركز اصلي توليد محصولات نساجي كشور چين بعنوان بازار فعال اين صنعت در جهان كه هميشه متقاضي ماشين آلات نساجي با تكنولوژي بالا بوده است

در پايان لازم به ذکر است شرکت مرآت تجارت سپاهان امسال توانست با يک برنامه ريزی منسم نسبت به اعزام هيات تجاری – بازاريابی متشکل از بعضی از واحدهای توليدی کشور از جمله نساجی قائم ، شرکت نساجی حسينی   ، شركت فراتك   ، شركت صنايع نساجي فروغ ، شركت بازرگاني ستاره طلايي نصف جهان و.... با هدف آشنايی شرکتها با دستاوردهای جديد و توسعه بازارهای هدف از تاريخ 21-28 خردادماه 1391 مبادرت نمايد. و در همين راستا شرکتها ضمن بازديد از دستاوردهای روز دنيا در ضمينه نساجی ، مذکراه با شرکتها مشارکت در نمايشگاه و بازديد از بعضی مراکز صنايع نساجی در حومه شانگهای موفقيتهای بسيار خوبی در اين سفر کسب نمودند.

 

روابط عموی

شرکت مرآت تجارت سپاهان

 خدمات ما

 • برگزاري نمايشگاه فعاليتي كاملا تخصصي است كه دانش ،‌تجربه و تكنولو‍ژي مناسب خود را مي طلبد. خوشحاليم كه بيش از 15 سال فعاليت دراين صنعت اين امكان را براي ما فراهم كرده تا با شناخت خواسته ها و نيازهاي مشتريان ، آگاهي از دانش روز، دسترسي به بهترين نيروي انساني وبهره برداري از مناسب ترين امكانات فني قادر به ارائه خدمات تخصصي به مشتريان خود باشيم.
  اين شركت با تعهد به خدمات رساني بهينه در بازارهاي داخلي و بين الملي، مجموعة نمايشگاهي و همايشي خود را در سطح جهاني عرضه و با بهره گيري از تسهيلات فني پيشرفته و خدمات تخصصي طيفي وسيع از نمايشگاهها را برگزار مي كند. هدف اين شرکت تسهيل توسعه صنعت نمايشگاهی کشورو ترويج تبادل و رقابت نمايشگاهی در محدوده اين صنعت است. اين شرکت با مديريت متخصص و حرفه اي خود برآن است تا تجربه ای به ياد ماندنی برای مشتريان خود خلق کند و کارکنان

  بیشتر
 • 1

یادداشت ها